Ryžtingumas (Mėnulis Avine)

Ryžtingumas – teigiama charakterio savybė, pasireiškianti gebėjimu savarankiškai priimti sprendimus ir nuosekliai iki galo juos įgyvendinti. Ryžtingumas yra aktyvios, energingos, iniciatyvios asmenybės bruožas. Pastaroji charakterio savybė ypač išryškėja, kai žmogui tenka apsispręsti sudėtingoje situacijoje ir rizikuoti.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „determined“

Ryžtingas žmogus priima sprendimą nesiblaškydamas ir nesvyruodamas, neišleisdamas iš akiračio svarbiausių dalykų. Ryžtingumas reiškiasi ne tik priimant sprendimą, bet taip pat atkakliai siekiant užsibrėžto tikslo, renkantis tinkamas priemones jam įgyvendinti. Ryžtingas žmogus veiklus ir organizuotas. Toks žmogus neatidėlioja darbų ir negaišta laiko.

Ryžtingumas taip pat skatina pasirinkti tinkamą elgesį, skubiai sustabdyti priimto sprendimo vykdymą arba jį iš vis nutraukti, jeigu pasikeitė aplinkybės arba pasirodė, kad priimtas sprendimas nėra gana pagrįstas. Ryžtingas žmogus be reikalo neskuba, bet ir nevilkina: jis kritiškas, įžvalgus ir apdairus, valingas ir drąsus.

Neryžtingas žmogus paprastai yra nesavarankiškas, silpnavalis, nepasitikintis savimi, nenuoseklus. „Ryžtingumas leidžia žmogui išlikti tvirtam, nenugalimam, o neryžtingumas, kad ir menkiausias, labai dažnai yra pirmas žingsnis slidžiame pražūties kelyje“ (Samiuelis Smailsas, anglų rašytojas moralistas).


Šaltinis: V.Žemaitis „Etikos žodynas“, 2005, psl. 272


Šiandien

Planetų padėtys

Saulės teka ir laida Vilniuje

Saulės teka ir laida Kaune

Saulės teka ir laida Klaipėdoje

Saulės teka ir laida Šiauliuose

Saulės teka ir laida Panevėžyje

Saulės teka ir laida Marijampolėje

Svečiai