Empatija (Mėnulis Žuvyse)

Empatija (gr. empatheia – „stipri aistra, įsijautimas“) – etikos ir psichologijos sąvoka, žyminti žmogaus gebėjimą įsijausti į kito pasaulį ir jo išgyvenimus, pasijusti kito vietoje.


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „empatija“


Empatija – būtinas žmogaus komunikacinių sugebėjimo elementų, be kurio nėra nuoširdaus, atviro, įsiskverbiančio ir autentiško bendravimo. Išskiriamos trys empatijos fazės: pirmoji – partnerio emocinės būsenos atpažinimas ir jos supratimas, noras ir gebėjimas įsiskverbti į kito pasaulį; antroji – jausmo, būdingo partneriui, bendras išgyvenimas, emocinis asmenų suartėjimas; trečioji – gebėjimas perduoti partneriui savo išgyvenimus ir pasiekti abipusį rezonansą.

Nors empatija plačiai vartojama kaip psichologijos sąvoka, vis dėlto jos dorovinis turinys irgi labai akivaizdus. Empatija suponuoja atitinkamas dorovines sąvokas: žmoniškumą, meilę, gailestingumą, užuojautą ir kt. Empatija – tai atvira dorovinė nuostata partnerio atžvilgiu, pasireiškianti abipusiu pasitikėjimu, palankumu, tarpusavio supratimu, užuojauta.


Šaltinis: V.Žemaitis „Etikos žodynas“, 2005, psl. 106


Šiandien

Planetų padėtys

Saulės teka ir laida Vilniuje

Saulės teka ir laida Kaune

Saulės teka ir laida Klaipėdoje

Saulės teka ir laida Šiauliuose

Saulės teka ir laida Panevėžyje

Saulės teka ir laida Marijampolėje

Svečiai