Sausio 28 d. pilnatis

Sausio 28 d. 21 val. 17 min., Saulei esant Vandenio 10 laipsnyje, stoja pilnatis. D.Radjaro knygoje „Astrologinė mandala“ šis laipsnis apibūdintas taip:

„Žmogus, kuris laikinai tapo populiaraus idealo įsikūnijimu, priverstas suvokti, kad jis, kaip asmenybė, nėra tas idealas“.


11 Vandenis 10.jpg„Vandenio 10o“ autorė R.Fumizki (Japonija)Aktorius, filme vaidinantis personažą, – nėra realus žmogus. Tai tik vaidmuo, įvaizdis. Jo populiarumas su laiku blėsta, vadinasi, yra trumpalaikis, o žmogus, kaip asmenybė, lieka.
Šis simbolis atkreipia dėmesį į vieną esminių gyvenimo problemų, susijusių su asmenybe ir įvaizdžiu. Kaip dažnai tenka susidurti su tuo, kad kitas žmogus nėra toks, kokį jį įsivaizduojame esant. Taigi, kiekvienas pats turi susiprasti, kad būtent už įvaizdžių – „stipraus“, „jautraus“ ar „protingo“ – slypi tikrumas, kuris nesididžiuoja ir nesipuikuoja, nepavydi ir neieško naudos sau. Šis simbolis primena, kad reikėtų kitaip, novatoriškai pažvelgti į save bei stengtis atpažinti ir nesusitapatinti su įvairiose situacijose naudojamais įvaizdžiais ar atliekamais vaidmenimis.
Dažnai idealu pasirenkama kažkokia įžymybė, tačiau ir už šio žavesio paprastai yra dar vienas netobulas asmuo. Idealo siekis kiekvienam padeda prastas savybes keisti geromis. Kiekvienas žmogus turi savus trūkumus ir silpnybes, todėl nevisuomet pavyksta ilgesnį laiką išlaikyti pasirinkto idealo kokybę. Tam reikėtų pasitelkti kantrybę, nuoseklumą, užsispyrimą. Šios savybės padeda mažais žingsneliais link pasirinkto idealo stiebtis. Retkarčiais svarbu atidžiau ir sąžiningiau pažvelgti į tai, kuo įsivaizduojame esą ir kas esame iš tikrųjų.

(paruošta pagal D.Rudhyar „An Astrological Mandala“ ir L.Hill „The Sabian Oracle: 360 Degrees of Wisdom“)

Sausio pilnatis.jpg

Pilnaties, vykstančios Saulei esant Vandenyje, tema (A.Ilgevičienė „Pirminės šventės“): Gyvybės ir mirties vandenų Misterija, Sielos alchemijos ir Kosminio žmogaus šventė, Didžiųjų Pašventimų Misterijos.


Šiandien

Planetų padėtys

Saulės teka ir laida Vilniuje

Saulės teka ir laida Kaune

Saulės teka ir laida Klaipėdoje

Saulės teka ir laida Šiauliuose

Saulės teka ir laida Panevėžyje

Saulės teka ir laida Marijampolėje

Svečiai