Kovo 23 d. Mėnulio užtemimas

2016 m. kovo 23 d. 13 val. 48 min. Lietuvos laiku Svarstyklių 4 laipsnyje įvyks Mėnulio užtemimas ties Kylančiu Karminiu Mazgu (Rachu), o keletas minučių po to (14 val. 02 min.) ir Avino pilnatis, perduodanti Kosminės Ugnies Impulso kibirkštis Žemei.

 Menulio užtemimas.jpg

2016.03 Menulio užtemimas.GIFTai paskutinis užtemimas Avino – Svarstyklių ašyje, užbaigiantis aktualiausią prieš tai buvusių užtemimų šioje ašyje temą: Aš – kiti. Eilinį kartą suteikiama galimybė peržiūrėti savus motyvus, liautis abejoti bei atlikti pasirinkimą: kas svarbiau – aš ar kiti, mano interesai ar kitų. Tai tinkamas laikas atnaujinti ar sustiprinti partnerystę tiek versle, tiek santuokoje, santykius su kitais žmonėmis, ryžtis ir imtis visuomeninės veiklos vardan kitų. Iš tiesų, kiekvienas nori idealių, harmoningų tarpusavio santykių, todėl dažnai linkstama idealizuoti save, mus supančią aplinką bei žmones, kurie kasdieniame gyvenime paprastai tuos idealus sugriauna. Toks požiūris ir realybės nepriėmimas gali paskatinti nusivylimus tiek savimi, tiek kitais, santykių vengimą arba net norą atsiskirti. Todėl šiuo užtemiminiu laikotarpiu reikėtų stengtis priimti žmones tokius, kokie jie yra, su visais savo privalumais ir trūkumais, kurie šiuo metu gali būti ypač gerai matomi kituose, o ne savyje.

Šis Mėnulio užtemimas, kaip ir kovo mėn. 9 d. vykęs Saulės užtemimas, gali būti susijęs su praeitimi, t.y. dabartinėms situacijoms didžiulės įtakos gali turėti š.m. sausio mėn. 5 – 25 dienomis vykę įvykiai. Sausio 14 d. formavosi Saulės konjunkcija su retrogradiniu Merkurijumi, taip vadinama Merkurijaus jaunatis, kurios metu prasidėjo naujas ciklas, susijęs su įvairiausio pobūdžio informacija, mokslais, galimybe keisti mąstymą, mentalines nuostatas, bendravimo etiką. Šio užtemimo metu taip pat formuosis Saulės jungtis su Merkurijumi, tačiau pastarasis jau bus direktyvinis (tai astrologiškai vadinama Merkurijaus pilnatimi), todėl šio aspekto veikimo metu (nuo kovo 15 iki 31 d.) gali pasireikšti būtent sausio mėn. įdirbio rezultatai, pasekmės. Jeigu šių dienų situacijos santykiuose, bendravime nėra labai malonios – tai gali būti nuoroda peržiūrėti pirmiausia savo mentalines nuostatas, prisirišimus. Šiuo laiku labai svarbu kontroliuoti savas mintis, žodžius ir elgesį, reikėtų stengtis neįsivelti į bereikalingus ginčus, savos tiesos aktyvų gynimą. Daugiau dėmesio reikėtų skirti savų minčių nuraminimui tam, kad išlikti kiek įmanoma objektyvesniu, neutralesniu santykiuose su kitais, neiškreipiant informacijos pačiam, o svarbiausia išgirstant kitus.

Šio užtemimo, kurio poveikis bus aktyvus iki balandžio 7 d., temos gali būti ypač aktualios žmonėms, kurių gimimo horoskopuose Avino, Svarstyklių, Vėžio ir Ožiaragio Zodiako ženklų 3 – 5 laipsniuose yra planetos ar kiti svarbūs horoskopo rodikliai.

Šiandien

Planetų padėtys

Saulės teka ir laida Vilniuje

Saulės teka ir laida Kaune

Saulės teka ir laida Klaipėdoje

Saulės teka ir laida Šiauliuose

Saulės teka ir laida Panevėžyje

Saulės teka ir laida Marijampolėje

Svečiai